Volkswagen logosunu değiştirdi.

Dünyanın önde gelen otomobil şirketlerinden Volkswagen logosunu değiştirdi.

Almanyalı otomobil üreticisi Volkswagen, 2012 yılından bu yana kullandığı logosunu değiştirdi. Değişimi, bu hafta başlayacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde yapan firma, tanıttığı yeni elektrikli otomobil ve logosuyla “yeni bir dönemin başladığına” dair ifadeler kullandı.

 

2000 yılında 3 boyutlu ve mavi-gümüş renklerde olan bir logoya geçen otomobil üreticisi, 2012 yılında logoda küçük updateler yapmasına rağmen yaklaşık 20 yıllık bir sürenin ardından, 2 boyutlu bir tasarıma sahip olan yeni logosunu tanıttı. Eski logodaki mavi rengi koyu bir laciverde dönüştüren firma, gümüş rengini de beyaza çevirdi. VW yöneticilerinden Jürgen Stackmann Yeni logomuz Volkswagen’in yeni dönemini sembolize ediyor. Yeni modellerimiz ile geleceğe yatırım yapıyor ve emisyon değerlerini de düşürüyoruz. Firmamızdaki bu değişimi de dünyaya bu yeni logo ile işaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda logoda sadeleşme serüvenine görüldüğü üzere geçiş yapanlar listesine Volkswagen’de eklenmiş oldu.

Burada anlatmak istediğim, Volkswagen markası ortalama 10-12 yılları arasında sürekli gündemi takip ederek, kurumsal yapıdan çıkmadan ve kurumsal kimliği bozmadan, yenilikçi ve inovatif adımlarla logosunu güncelliyor.

Bizlerde müşterilerimize logoda sadeleşme süreçlerini ve algıda seçicilik konularını sürekli anlatarak inovatif, sade ve yenilikçi bir sürece geçmeleri konusunda farkındalık katmaya çalışıyoruz.