İşte BMW’nin yeni logosu

Alman otomotiv şirketi BMW 23 yıl aradan sonra logosunu değiştirdi. İşte BMW’nin yeni logosu ve logonun anlamı…

Daha önceki yazılarımda da vurguladığım gibi yeni nesil sade ve tek boyutlu logo furyasına BMW de katılmış oldu.
Müşterilerime sürekli vurguladığım kurumsal kültürü yok etmeden, yeni nesil, tek boyutlu, sade ve şık bir logo tasarımı sizleri yeni ticaret anlayışına hazırlıyor. Yeni nesil ticaret anlayışına ilk adım kurumsal kimlik çalışması ile oluyor. Bunu daha önce Wolsvagen Grubun’da gördük. Benzer bir çalışmayı şimdi de BMW de görüyoruz. BMW de yeni nesil sade ve tek boyutlu logoya geçiş yaptı.

BMW oldukça radikal bir değişime imza attı. Alman otomotiv şirket 23 yıl sonra logosunu değiştirdi. Şirket en son 1997 yılında benzer bir değişikliğe gitme kararı almıştı.

BMW Müşteri Markası Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Thiemer konu ile ilgili yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Yeni logo ve marka tasarımı, markanın mobilite ve gelecekte sürüş keyfi için önemini ve alaka düzeyini simgeliyor”

BMW LOGOSUNUN ANLAMI NE?

BMW Group Classic’in Arşiv Müdürü Fred Jakobs geçtiğimiz dönemde “Renkler, Bavyera eyaletinin bayrağının renklerini temsil ediyor. Ancak bu dizayn, orijinal bayrağın ters şeklinde tasarlanıyor” sözleri ile logonun hikayesine açıklık getirmişti.